Wie? De Jonge Goden?
Het is zaterdag 20 juni 2026, vandaag wordt de wedstrijd van het jaar gespeeld. Vergeet de competitie, de beker is opeens niet interessant meer: de ouders spelen tegen JO12-6, tegen de jeugd dus. Wie kan het hele komende jaar thuis aan de keukentafel fijntjes de herinnering oproepen aan de winst van vandaag?
De ouders noemen zichzelf “De Jonge Goden”. Mmm, toch wel een opvallende naam, dekt die vlag de lading? Ik zie een paar grijze koppen, wat wijkende haarlijnen en hier en daar is de ring van zelfvertrouwen ter hoogte van de navel wat groot uitgevallen…. Is hier sprake van deerlijke overmoed? Hebben ze wel voldoende getraind? Die stilteretraite van 14 dagen in dat klooster in Zuid-Nepal, heeft die daadwerkelijk geholpen? Ik twijfel maar wat weet ik er nou van? We gaan het zien!
Hoe was het ook weer? “Je kunt niet van ze winnen maar wel van ze verliezen” of zo iets. Nou, dat is hier ook zo. De jeugd loopt achter de feiten aan en in het eerste kwart domineren De Jonge Goden. En dan staat hun sterspeler Heike (met rugnummer 18) nog niet eens in het veld. In het tweede kwart valt zij succesvol in als aanvaller, in het derde kwart is zij verdediger en in het vierde kwart keeper. Zij is zeg maar de Dirk Kuyt van dit team: overal inzetbaar. Met haar in het veld ontstaat er een merkbare balans, een nog grotere drang naar voren en komt het scorend vermogen van De Jonge Goden pas echt goed tot zijn recht. Tegen dit Grote Geweld is helemaal niets in te brengen, de Jonge Goden winnen met grote cijfers (eindstand: 3-18!).
JO12-6 moeten helaas erkennen dat het verlies van vandaag terecht is. Maar we weten het, over een jaar wordt deze wedstrijd andermaal gespeeld en dan zijn zowel de jeugd als de ouders een jaartje ouder. Zal het omslagpunt dan eindelijk bereikt zijn? We gaan het zien, succes team!
Foto’s hier